Áfka bistro - kafe a dobroty do ruky, najdete ve Vysokém Mýtě kousek od náměstí.
+420 703 120 788
info@afka-food.cz
Litomyšlská 419, Vysoké Mýto
Search
 

Blog

Jak to všechno začalo?

Píše se rok 2020 a začínáme přemýšlet nad novým konceptem bistra nebo kavárny, která nám tu chybí. Diskutujeme, brainstormujeme, počítáme a stále se nejsme schopni rozhodnout a celý projekt nám připadá nedosažitelný. Situaci, kdy je myšlenka bistra ještě velmi abstraktní rozčísne kamarádka mojí ségry, která nám nabídne Foodtruck. Je to Avie z roku 1976, na kterou potřebujete dokonce řidičák sk. C, který kromě kamarádů a našeho taťky nikdo nemáme a Avie se téměř rozpadá:-)

Přistupujeme k tomu jako k řádné hipsteřině a po důkladném zvážení a s vidinou dobrodružství Avii v létě 2020 koupíme aniž bychom si uvědomovali, jaká řehole nám začíná. Sehnat zastřešené stání pro další úpravy se nám nepodaří, atak se smiřujeme s tím, že tahle akce bude hodně punková a Avii přistavíme k domu rodičů, kde na ní soustavně ve volných chvílích pracujeme, protože oba, Já i Kamil stále v té době pracujeme na hlavní pracovní poměr.

Máme velké štěstí, že holky z Na Chleba se o Avii hezky postarali a velkou část k tomu, aby auto prošlo všemi legislativními nástrahami udělali za nás. Kromě zřízení technické (což ale nebylo taky úplně jednoduché) nás čekají kosmetické detaily, instalace gastro přístrojů, lednic a zařízení provozu a logistika zásobování. Kamil zařizuje odvětrání a další umyvadla včetně odpadů a švagr Aleš pomáhá s konstrukcí dalších nábytkových částí. Trochu barvy, křídy na tabule a řezané grafiky a jsme hotoví. Hygiena vše schvaluje a my můžeme začít!

Startujeme v koroně a před domem rodičů, abychom si vše otestovali. V den otevření se setkáváme s takovým zájmem, že nestíháme (zátěžovka) a protože je covid, není ani ideální, že se u nás shlukují velké skupinky lidí, takže za chvíli přijíždí policejní hlídka, aby nás na situaci upozornila a zákazníky rozehnala:-) Doba je zlá! Ale nás to ani v nejmenším neodrazuje.

Celé léto 2021 jezdíme po různých Foodtruckových akcích, soukromých akcích a ve volných chvílích stojíme u rodičů před domem. Získáváme zkušenosti a vychytáváme produkty čím dál více.

Experiment Áfka food byl s ohlédnutím se za minulým rokem nad očekávání úspěšný a my jsme se rozhodli naše snažení posunout trochu dál.

Děkujeme stálým zákazníkům za přízeň a těšíme se i na nové, kteří naše produkty ještě neobjevili!

Vidíme se v sobotu na otvíračce Áfka bistra!

Karolína

Leave a Comment